. . . . . . .
رزیدنت اویل - پیش نمایش بازی Resident Evil 7 تا انتشار رزیدنت اویل 7 رزیدنت اویل - پیش نمایش بازی Resident Evil 7
رزیدنت اویل
بهترین تصاویر و مطالب از رزیدنت اویل که جایی ندیده اید
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سلام خدمت تمام طرفداران بازی پرطرفدار رزیدنت اویل

این وبلاگ کلا در مورد رزیدنت اویل

فرقی نمی کنه طرفدار کدوم شخصیتی

ما همشونو دوست داریم

در ضمن نویسنده هم می خوایم ممنون می شم کمکم کنین

مدیر وبلاگ : نعمان
نویسندگان
نظرسنجی
به رزیدنت اویل هفت امیدوارید؟زمان زیادی تا عرضه بازی Resident Evil 7 باقی نمانده و حال قصد داریم نگاهی بر این بازی داشته باشیم.

منبع: www.zoomg.ir

ادامه مطلب را بخوانید...

نمی‌دانم برای شمایی که این متن را می‌خوانید رزیدنت اویل چه معنایی دارد؛ شاید فقط  نسخه‌های اخیر آن را تجربه کرده باشید یا شاید هم از طرفداران پر و پا قرص این مجموعه باشید. برای من رزیدنت اویل معانی زیادی دارد و یادآور خاطراتی است که هرگز فراموش‌شان نخواهم کرد؛ هرگز فراموش نمی‌کنم زمانی را که اولین بار در ۱۲ سالگی از دنیای بازی‌هایی چون سونیک ناگهان وارد جهان تیره و تاریک رزیدنت اویل ۳ شدم و صبح تا شب را در خیابان‌های راکون سیتی گشتم و شب تا صبح هم کابوس نمسیس دیدم.

رزیدنت اویل برای شخص من از آن دست بازی‌هایی است که هرگز فراموش‌شان نخواهم کرد و برای همین هم خیلی دوست دارم تا دوباره نسخه‌ای از بازی همان حس و حال غریب نسخه‌های کلاسیک را برایم به ارمغان بیاورد. ولی خب متاسفانه کپکام در طی سال‌ها و  نسخه‌های اخیر مجموعه کاری کرده که امروزه از این بازی بیشتر به عنوان یک اثر اکشن یاد می‌شود تا آن بازی ترسناکی که در آن از رفتن به کوچه پس کوچه‌های تاریک راکون سیتی یا اتاق‌های نمور عمارت اسپنسر وحشت می‌کردید. امروز اویل را به عنوان بازی‌ای می‌شناسیم که در آن کریس ردفیلد محبوب دیگر نگران تمام شدن فشنگ تفنگ‌هایش نیست و به جای آن در خیابان‌های شهر خروار خروار گلوله نثار زامبی‌های بخت برگشته می‌کند.

از این حرف‌ها و مقدمه طولانی که بگذریم، باید از بازی رزیدنت اویل 7 بگوییم. حرف‌های قبلی را زدم تا بتوانم متن را با این قضیه شروع کنم که وقتی برای اولین بار ساعت ۶ صبح در کنفرانس سونی در E3 بازی رزیدنت اویل 7 معرفی شد، به طرز عجیبی هیچ حس خوبی به آن نداشتم. حتی با اینکه نسخه پنجم مجموعه بازی فوق‌العاده‌ای نبود، ولی بازهم برای نسخه ششم هیجان‌زده شده بودم و زمانی هم که بازی عرضه شد برای تجربه آن شوق بسیاری داشتم. ولی خب راجع به نسخه هفتم خبری از این احساسات نبود، چرا که وقتی تریلر بازی نمایش داده شد، تنها چیزی که انتظار دیدن اسمش را در پایان ویدیو نداشتم یک رزیدنت اویل بود. ویدیو نمایش داده شده بیشتر شبیه به یک IP ترسناک جدید بود که به طرز عجیبی از سایلنت هیلز الهام گرفته است. 

Resident Evil 7

اما به هر حال کپکام تصمیم گرفته تا جدید‌ترین نسخه از رزیدنت اویل 7 را با سبک و سیاقی کاملا جدید بسازد و باید منتظر ماند و دید که نتیجه کار چه خواهد شد. اما پیش از آن حدس‌هایی می‌توان در این مورد زد که باهم مرورشان می‌کنیم. یکی از موردی که حسابی تو ذوق طرفداران قدیمی مجموعه می‌زند، نبود کاراکتر‌هایی قدیمی مثل لیون یا کریس در این بازی است. حتی با وجود اینکه کپکام اعلام کرده وقایع بازی چند سال پس از نسخه ششم رخ می‌دهند، ولی خب تا به حال مشخص نشده که داستان یک کاراکتر جدید به اسم «اتان» به چه طریقی قرار است به نسخه ششم بازی وصل شود. اتان به دنبال پیدا کردن همسر گمشده‌اش با نام «میا» است و در این بین پای وی به یک خانه قدیمی و ترسناک باز می‌شود که متعلق به خانواده بیکر است؛ خانواده‌ای که به هیچ وجه با دیدنشان حس خوبی به سراغ‌تان نخواهد آمد و این از غذا‌هایی که می‌خورند یا ظاهر چندش‌آورشان هم مشخص است. به موضوع تغییر کاراکتر‌ها برگردیم؛ یکی از مواردی که می‌تواند باعث موفقیت یک مجموعه در طولانی مدت شود، حضور شخصیت‌هایی در آن است که مخاطب با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند. برای مثال مجموعه هری پاتر را در نظر بگیرید؛ یکی از اصلی‌ترین مواردی که باعث شد این مجموعه چه در مدیوم کتاب و چه در سینما محبوب باشد و باقی بماند، حضور شخصیت‌هایی مثل هری، رون یا هرمیون در آن بود. در مورد رزیدنت اویل هم این مجموعه از همان نسخه‌های نخست شخصیت‌هایی را به عنوان پروتاگونیست یا آنتاگونیست معرفی کرده که گیمر‌ها علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارند.

ولی خب در نسخه هفتم بازی، آنطور که تا به امروز می‌دانیم، خبری از شخصیت‌های قدیمی مجموعه نخواهد بود و همان‌طور که اشاره شد همه‌چیز پیرامون شخصیت «اتان» روایت می‌شود. قضاوت اینکه آیا چنین چیزی خوب است یا بد برعهده خود شما، ولی چیزی که می‌توان در این مورد گفت این است که یک مجموعه قدیمی بدون شخصیت‌های اصلی و فرعی‌اش، شبیه به مثلثی است که یک ضلع نداشته باشد و مخصوصا اگر سازندگان نتوانند کاراکتر‌های جدید بازی را به خوبی پرداخت کنند، این مساله به آن ضربه خواهد زد. البته چندی پیش خبری مبنی بر احتمال حضور شخصیت آلبرت وسکر در این نسخه از بازی منتشر شد که در صورت واقعیت داشتن، می‌تواند داستان بازی را تا حد بسیار زیادی جذاب کند. چرا که قطعا چرایی بودن وسکر در این بازی و نحوه ارتباط پیدا کردن وی به نسخه هفتم، جذابیت‌های خاص خود را خواهد داشت.

Resident Evil 7

تغییر زاویه دوربین به اول شخص و نبود کاراکتر‌های قدیمی را می‌توان اصلی‌ترین تغییرات بازی دانست

یکی دیگر از اساسی‌ترین تغییرات در بازی را می‌توان تغییر زاویه دوربین دانست. جایی که بازی قرار است از دوربین اول‌شخص استفاده کند. به نظر شخصی من این تصمیم کپکام دو دلیل اساسی دارد؛ یک اینکه هدف این کمپانی از ساخت رزیدنت اویل 7، خلق یک اثر کاملا ترسناک است. بازی‌ای که بتواند حس دلهره و اضطراب از بودن در محیطی وحشتناک را به گیمر القا کند و برای نیل به این منظور قطعا استفاده از زاویه دوربین اول‌شخص بسیار مناسب‌تر است. چرا که در این زاویه دید گیمر خود را کاملا در داخل بازی حس می‌کند و دیگر یک واسطه (کاراکتری که در بازی‌های سوم‌شخص دیده می‌شود) بین گیمر و بازی حضور ندارد. پس هر اتفاق ترسناکی که رخ دهد، مستقیما به گیمر منتقل خواهد شد. دلیل دوم هم پشتیبانی بازی از واقعیت مجازی است. یکی از مواردی که سونی از همان رونمایی بازی در E3 2016 روی آن مانور می‌دهد، امکان تجربه بازی به شکل واقعیت مجازی با هدستپلی‌استیشن VR است. البته تجربه واقعیت مجازی بازی یک سال در انحصار این هدست خواهد بود و پس از آن برای هدست‌هایی چون آکیولس ریفت یا HTC Vivee نیز در دسترس قرار می‌گیرد. بازی‌های واقعیت مجازی از آنجایی که حضور گیمر در دنیای بازی را شبیه‌سازی می‌کنند، با زاویه دوربین اول‌شخص باورپذیر‌تر می‌شوند و شما عملا حس خواهید کرد که در داخل عمارت تاریک و مرموز بیکر‌ها در حال قدم زدن هستید. به هر حال پشتیبانی از واقعیت مجازی، در نهایت می‌تواند هم برای کپکام و هم برای سونی یک تبلیغ بسیار عالی باشد؛ چرا که در صورت موفق شدن بازی، هم کپکام یک اثر ترسناک عالی ساخته که در مقایسه با دیگر بازی‌های واقعیت مجازی بی‌نظیر است و از طرفی هم هدست پلی‌استیشن VR صاحب اولین تجربه AAA و مشهور خود شده که کاملا به شکل واقعیت مجازی قابل تجربه است.

اما حالا که از تغییرات بازی و نگرانی‌هایمان پیرامون آن‌ها گفتیم، بد نیست سراغ مواردی برویم که ما را به رزیدنت اویل 7 امیدوار می‌کنند. یکی از این موارد که البته به خود بازی ربط زیادی ندارد، این است که رزیدنت اویل 7 به نوعی آخرین شانس کپکام برای احیای دوباره این مجموعه است. نسخه‌های پیشین سری و نسخه‌های فرعی ضعیف، کاری کرده‌اند که مخاطبان قدیمی مجموعه کمی از آن دل‌زده شده‌اند و مخاطبان جدید نیز اویل را بیشتر به عنوان یک بازی معمولی می‌شناسند تا یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذار‌ترین آثار در ژانر ترسناک. پس کپکام باید در نسخه هفتم کاری کند که هم طرفداران قدیمی مجموعه دوباره به سمت آن بیایند و هم کاربران جدید بدانند که رزیدنت اویل چه بازی بزرگی است. البته این کمپانی ژاپنی اقداماتی نیز در این راستا انجام داده است و تغییر زاویه دوربین و ترسناک‌تر شدن بازی به شکل آثار غربی چون Outlast، کاری است که کپکام برای جذب مخاطب جدید انجام داده و از طرفی قرار دادن المان‌های کلاسیک این مجموعه در بازی هم کاری است که می‌تواند طرفداران قدیمی را راضی نگه دارد.

نوع مطلب : :: تریلر ها و معرفی بازی، :: مقالات و توضیحات راجع به بازی، 
برچسب ها : رزیدنت اویل 7، Resident Evil 7،
لینک های مرتبط :
نعمان
پنجشنبه 30 دی 1395
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
بنرهای ما:

رزیدنت اویل

همه چیز درمورد رزیدنت اویل

دوستان:

chris x jill

The Code Is Veronica

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic